▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Bark River Dog Club / Sunday, Agility Trial 1

January 22, 2017

Location: Ixonia, Wisconsin

High in Trial: UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200

Agility I - Judge: Katrina Junis
Division I - A
1st) UAGI Howland's Rusty's 2nd Chance, Poodle, Diana Howland, 198
2nd) UAGII Brylee's Isabel Rose, Havanese, Connie Horner, 189.71
3rd) Safranne's Arrow Right On Target, Poodle, Barbara Mars, 189
Division II - B
1st) UAGII SHR UH Rock River High Roller, English Springer Spaniel, Jay Peck And Joanne Peck, 200
2nd) UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
3rd) UCD UACHX CH Wildfire Hot Topic, Border Collie, Carol Paplham Or Emily Paplham, 200
4th) UAGII Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
UACHX Winters Ktmystieyes SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
UGRACH4 Rosie Reds Fly, Border Collie, Carol Paplham Or Emily Paplham, 200
UGRACH Niko Ala Bastar, American Eskimo, Jeanine M Montag, 200
URX UCD UROC UGRACH GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 200
UACHX Highcrofts Connectme2thebridge, Collie, Annette Mc Donald, 195
CH UAGII CHF Ibsen Du Mas D'pataula TAN, Epagneul Breton, Denine Ackerbauer, 192
UAGI Winters Jokers Wild SPOT, Shetland Sheepdog, Bruce Winter, 189
Division III - A
1st) UAGI Powderhound's Over N Over Again, Alaskan Malamute, Jennifer Effler-leveille, 200
2nd) UAGI Powderhoundntwomoons Jump For Joy, Alaskan Malamute, Jacqueline Yahn, David Yahn, 194
3rd) Sunshine Rocket's Red Glare, Golden Retriever, Denise A Cusumano, 190
Division III - B
1st) URO3 UGRACH Murphys Law Ii, English Springer Spaniel, Katrina C Guse, 200
2nd) UAGII Alfie Maki, Unrecognized, Russell Maki, 199

Agility II - Judge: Katrina Junis
Division I - A
1st) UAGII URO3 Moa's Living A Secret Life, Chinese Crested, Tara Matusiewicz, 195
Division I - B
1st) UAGII Caperlyn Midnight Mystic Wrlwd, Shetland Sheepdog, Julie Lentz-andrus, 200
Division II - A
1st) UAGII Cb Orkney's Solo Little Rascal, Australian Shepherd, Meriann Munn, 196
Division II - B
1st) UAGII SHR UH Rock River High Roller, English Springer Spaniel, Jay Peck And Joanne Peck, 200
2nd) UGRACH Niko Ala Bastar, American Eskimo, Jeanine M Montag, 200
3rd) UGRACH4 Rosie Reds Fly, Border Collie, Carol Paplham Or Emily Paplham, 200
4th) UCD UAGII URO1 Royalty's Stryke Up The Band, Shetland Sheepdog, Barbara Duren, 200
URX UCD UROC UGRACH GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 198
UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 195
CA URO1 UACH CH Pinehill's River Song SPOT, Ns Duck Tolling Retriever, Colleen Bliffert, 195
UAGII Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 195
UACHX Winters Ktmystieyes SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 195
CH UAGII CHF Ibsen Du Mas D'pataula TAN, Epagneul Breton, Denine Ackerbauer, 193
Division III - B
1st) URO3 UGRACH Murphys Law Ii, English Springer Spaniel, Katrina C Guse, 198

Agility III - Judge: Katrina Junis
Division II
1st) UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
Division III
1st) URO2 UACH SHR CH Technique One's Heart Delight, Golden Retriever, Jean Granger, 200
2nd) URO3 UGRACH Murphys Law Ii, English Springer Spaniel, Katrina C Guse, 199