I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Bark River Dog Club (09/05/2020) / Agility - Saturday Trial 1

September 5, 2020

Hosted By: Bark River Dog Club

Location: Ixonia, Wisconsin

High in Trial: URX UCDX UROC UGRACH5 GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 200

Agility I - Judge: Georgene D Knight
Division II - B
UAGII Kuzhill Midnite Abracadabra, Shetland Sheepdog, Julie Lentz-andrus, 199
CA UACHX Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 194
1st) URX UCDX UROC UGRACH5 GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 200
2nd) CH UGRACH32 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
3rd) UAGII Cb Orkney's Solo Little Rascal, Australian Shepherd, Meriann Munn, 200
4th) UAGI CH Calico's Disco Duck, Field Spaniel, Katrina Guse, 200
Division III - A
1st) UCDX URO3 Bobbi Jo, Unrecognized, Marlene Unke, 200
2nd) Listed Entry
Division III - B
UAGII Lake-breeze Poseidon Kingofthesea, Portuguese Water Dog, Shelley Bundy King, Hallie A King, 198
1st) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 200
2nd) UAGII Louie Robles, German Shepherd Dog, Barbara Robles, 199
3rd) UACH Sunshine Rocket's Red Glare, Golden Retriever, Denise A Cusumano, 199
4th) UAGII My Totally Mr Wrong, Collie, Annette Mc Donald, 198

Agility II - Judge: Georgene D Knight
Division I - A
1st) UAGII Jj's Master Maximillion, Poodle, Jacquelyn Jean Jennings, 176.66
Division II - A
1st) UAGII Calico's Doubleshot Of Fireball, Field Spaniel, Kylie Hirschy Seivert, 198
2nd) UAGII Calico's Next Top Model, Field Spaniel, Kylie Hirschy-seivert, 198
3rd) URO3 UAGI Lower Creek Tazzmanian Devil, English Springer Spaniel, Greg Asmus, 195
Division II - B
1st) UAGII Kuzhill Midnite Abracadabra, Shetland Sheepdog, Julie Lentz-andrus, 198
2nd) Town And Country's Cheyenne, English Shepherd, Andrew J Barnard, 196
Division III - B
UACH Sunshine Rocket's Red Glare, Golden Retriever, Denise A Cusumano, 189.72
CH UAGII Powderhound's Light 'em Up, Alaskan Malamute, Jennifer Effler-leveille, Lori Leutner-boese, 183.38
1st) UAGII My Totally Mr Wrong, Collie, Annette Mc Donald, 200
2nd) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 198
3rd) UAGII Louie Robles, German Shepherd Dog, Barbara Robles, 198
4th) UAGII Lake-breeze Poseidon Kingofthesea, Portuguese Water Dog, Shelley Bundy King, Hallie A King, 195

Agility III - Judge: Georgene D Knight
Division I
1st) UACH Patrick Jennings, Poodle, Jacquelyn J Jennings, 199
Division II
1st) CH UGRACH32 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
2nd) URX UCDX UROC UGRACH5 GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 200
Division III
1st) UACH Sunshine Rocket's Red Glare, Golden Retriever, Denise A Cusumano, 199
2nd) URO1 UACH Alfie Maki, Unrecognized, Russell Maki, 198

View Event >