I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. (09/05/2020) / Agility - Saturday Trial 2

September 5, 2020

Hosted By: Trail Creek Dog Training Club, Inc.

Location: Laporte, Indiana

High in Trial: UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200

Agility I - Judge: Dana Conley
Division I - B
1st) AN SI USA UFA EC UACHX UROC EGCH Windcrest Wild Card SPOT, Papillon, Jennifer Harman, Anthony A Harman, 199
2nd) Ryan King, Min American Shepherd, Ryan King, 192
Division II - A
1st) UAGII GRCH URO3 Stonehenge Catch Me If You Can SPOT, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, Greta Dalrymple, 200
Division II - B
URX3 UGRACH5 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
URO2 UGRACH9 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 195
URO1 UACH CH Holly Hills Star Lord, Border Collie, Allonah Baker, 199
CH UAGII URO1 Blacktie Event Mr Congeniality, Poodle, Katelyn Schwartz, 197
URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
UAGII GRCH Holly Hills Moon & Stars Align, Border Collie, Debora J Getz, Kimberly Bachert, 195
1st) URO1 UACH CH Shiver 2 Fast 2 Furious SPOT, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 200
2nd) UGRACH2 Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 200
3rd) SNCH EN AHD RATO GSJCH URX5 UCD UGRACH3 UROG CA Davis Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 200
4th) URO2 UGRACH8 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
Division III - A
1st) UAGI URO1 EGCH Royal Thunderbolt Zeus SPOT, White Shepherd, Joanne Svetanoff, 197
Division III - B
AE URO1 AI SC UACHX Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 200
UGRACH3 Bearfoot's Feed Me Seymour SPOT, Border Collie, Sydney Swain, 193
URO1 UACHX Bandit De Mi Corazon, Unrecognized, Chiloe D Truex, 199
1st) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
3rd) URO1 UAGII CH Allstar's Epic Adventure, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 200
4th) UWP UGRACH7 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare SPOT-ON, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200

Agility II - Judge: Dana Conley
Division I - B
1st) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 192
Division II - A
1st) UAGII GRCH URO3 Stonehenge Catch Me If You Can SPOT, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, Greta Dalrymple, 198
Division II - B
SNCH EN AHD RATO GSJCH URX5 UCD UGRACH3 UROG CA Davis Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 199
CH UAGII URO1 Blacktie Event Mr Congeniality, Poodle, Katelyn Schwartz, 195
URO1 UACH Mercedes, Border Collie, Joseph Reese, 199
UAGII GRCH Holly Hills Moon & Stars Align, Border Collie, Debora J Getz, Kimberly Bachert, 180.09
URO2 UGRACH8 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 199
1st) URO1 UACH CH Shiver 2 Fast 2 Furious SPOT, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 200
2nd) URO2 UGRACH9 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 200
3rd) URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) URX3 UGRACH5 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
Division III - B
UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 191
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 199
2nd) AE URO1 AI SC UACHX Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 198
3rd) URO1 UACHX Bandit De Mi Corazon, Unrecognized, Chiloe D Truex, 193
4th) URO1 UAGII CH Allstar's Epic Adventure, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 193

Agility III - Judge: Dana Conley
Division II
1st) URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III
1st) AE URO1 AI SC UACHX Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 200
2nd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 199
3rd) URO1 UACHX Bandit De Mi Corazon, Unrecognized, Chiloe D Truex, 199

View Event >