I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. (09/05/2020) / Agility - Saturday Trial 1

September 5, 2020

Hosted By: Trail Creek Dog Training Club, Inc.

Location: Laporte, Indiana

High in Trial: UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200

Agility I - Judge: Dana Conley
Division I - B
URO1 UAGII GRCH Wheatcroft's Mackennas A Keeper SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Danette Clayton, 178.49
1st) Ryan King, Min American Shepherd, Ryan King, 200
2nd) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 200
3rd) UGRACH4 Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 198
4th) AN SI USA UFA EC UACHX UROC EGCH Windcrest Wild Card SPOT, Papillon, Jennifer Harman, Anthony A Harman, 193
Division II - B
URO2 UGRACH9 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 199
SNCH EN AHD RATO GSJCH URX5 UCD UGRACH3 UROG CA Davis Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 197
URO1 UACH CH Holly Hills Star Lord, Border Collie, Allonah Baker, 194
CH UAGII URO1 Blacktie Event Mr Congeniality, Poodle, Katelyn Schwartz, 195
URO1 UACH Mercedes, Border Collie, Joseph Reese, 197
UAGII GRCH Holly Hills Moon & Stars Align, Border Collie, Debora J Getz, Kimberly Bachert, 189
URO2 UGRACH Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 195
1st) UGRACH2 Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 200
2nd) URO2 UGRACH8 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
3rd) URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) URX3 UGRACH5 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
Division III - B
AE URO1 AI SC UACHX Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 196
AP VPA UWP CA URO2 NC PTS Hugo Vom Vrban Haus SPOT-ON, German Shepherd Dog, Jennifer Harman, 184
UAGI URO1 Cinnrhees All That Jazz, Boxer, Ellen M Gruber, 200
UGRACH3 Bearfoot's Feed Me Seymour SPOT, Border Collie, Sydney Swain, 198
URO1 UACHX Bandit De Mi Corazon, Unrecognized, Chiloe D Truex, 194
URO1 UAGII CH Allstar's Epic Adventure, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 190
URO1 UCD UACH Five Pines Abbey Road, Labrador Retriever, Brenna White, 199
1st) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
3rd) UCDX UGRACH Sir Traxalot, Amb, Michelle L Neel, Bethany Neel, 200
4th) UWP UGRACH7 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare SPOT-ON, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200

Agility II - Judge: Dana Conley
Division I - B
1st) AN SI USA UFA EC UACHX UROC EGCH Windcrest Wild Card SPOT, Papillon, Jennifer Harman, Anthony A Harman, 190
Division II - A
1st) UAGII GRCH URO3 Stonehenge Catch Me If You Can SPOT, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, Greta Dalrymple, 188
Division II - B
SNCH EN AHD RATO GSJCH URX5 UCD UGRACH3 UROG CA Davis Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 198
CH UAGII URO1 Blacktie Event Mr Congeniality, Poodle, Katelyn Schwartz, 198
URO1 UACH CH Shiver 2 Fast 2 Furious SPOT, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 195
URO2 UGRACH Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 195
1st) URO2 UGRACH9 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 200
2nd) URO2 UGRACH8 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
3rd) URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) UGRACH2 Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 199
Division III - B
AE URO1 AI SC UACHX Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 195
UGRACH3 Bearfoot's Feed Me Seymour SPOT, Border Collie, Sydney Swain, 198
1st) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) UCDX UGRACH Sir Traxalot, Amb, Michelle L Neel, Bethany Neel, 200
3rd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
4th) ALCH URO1 UACH Autumn Wind Cutie Patootie, Australian Shepherd, Carolyn Zernick, 200

Agility III - Judge: Dana Conley
Division II
1st) URX3 UGRACH5 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) URX UWP UCD UROC UGRACH22 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
3rd) URO2 UGRACH Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 199
Division III
1st) UCDX UGRACH Sir Traxalot, Amb, Michelle L Neel, Bethany Neel, 198
2nd) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 197

View Event >