I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Tulsa Agility Club, Inc. (08/01/2020) / Agility - Saturday Trial 1

August 1, 2020

Hosted By: Tulsa Agility Club, Inc.

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UCDX UGRACH2 Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200

Agility I - Judge: Susan A Keller
Division I - A
1st) UAGI Butcher's All That Glitters, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 185
Division I - B
UACHX UCDX Mazie Healy, Unrecognized, Carol A Healy, 200
UACHX Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
NE NI UAGII SC PTE Gray's Bank On Me, W.highland White Terrier, Kathy Gray, 187
UACHX Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) EV EI MN EHD EC UGRACH'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
2nd) URO2 UACH Ivanlee Harmony With A Goodheart, Shetland Sheepdog, Christina S Hatchett, 200
3rd) UCDX UGRACH2 Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200
4th) URX UGRACH2 UCD PTE UROC Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
Division II - B
UGRACH3 Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 198
UAGI Ftf Follow Ms Betsy Ross Thru, Min American Shepherd, Tonna Thomas, Tex Thomas, 195
1st) UCD UGRACH8 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
2nd) UACHX Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 200
3rd) UAGI URO1 Teddy Hardesty, Unrecognized, Ed Hardesty, 200
4th) UAGII Oklahoma Red Dirt Ruby, Unrecognized, Laura Crawford, 199
Division III - B
UACH URO1 UCD Georgecreek Man From Yesterday, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 200
URO3 UCD UGRACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 200
URO1 UGRACH5 Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 200
UGRACH Ttf Dark Skye Of Mingo Creek, Labrador Retriever, Mitchell R Ballard And Cara J Ballard, 195
1st) UCDX UGRACH Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 200
2nd) UAGII MNCH UWPCH USJ EHD EN URO2 CH Old Drums Rockin New Years Eva SPOT-ON, Doberman Pinscher, Sandy Woodruff, 200
3rd) UAGII URO2 Lil Man Ashitaka, Unrecognized, Laura Christian, 200
4th) URO3 UCD UACH Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 200

Agility II - Judge: Susan A Keller
Division I - B
EV EI MN EHD EC UGRACH'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 194
URO2 UACH Ivanlee Harmony With A Goodheart, Shetland Sheepdog, Christina S Hatchett, 186
1st) UCDX UGRACH2 Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200
2nd) URX UGRACH2 UCD PTE UROC Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
3rd) UACHX UCDX Mazie Healy, Unrecognized, Carol A Healy, 200
4th) UACHX Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
Division II - B
UAGII Travistarz Winterz Blessing, Bearded Collie, Melody Mc Cloud, 185
1st) UCD UGRACH8 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
2nd) UGRACH3 Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 198
3rd) UACHX Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 195
4th) UAGI URO1 Teddy Hardesty, Unrecognized, Ed Hardesty, 191
Division III - B
UCD URO2 UACHX H&m's Springlake Red Thunder, Australian Shepherd, Thomas Kotch, 193
UAGII MNCH UWPCH USJ EHD EN URO2 CH Old Drums Rockin New Years Eva SPOT-ON, Doberman Pinscher, Sandy Woodruff, 193
UACH Blumoon's Six Top V Smokehouse, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 192
1st) UCDX UGRACH Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 200
2nd) URO3 UCD UGRACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 200
3rd) URO1 UGRACH5 Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 200
4th) UACH URO1 UCD Georgecreek Man From Yesterday, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 198

Agility III - Judge: Susan A Keller
Division I
1st) URX UGRACH2 UCD PTE UROC Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
2nd) UCDX UGRACH2 Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200
3rd) UACH Butcher's Dancing Through Life, W.highland White Terrier, Meredith Butcher, 200
4th) UACHX Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
Division II
1st) UGRACH3 Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 198
Division III
1st) UCD URO2 UACHX H&m's Springlake Red Thunder, Australian Shepherd, Thomas Kotch, 200
2nd) URO1 UGRACH5 Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 200
3rd) URO3 UCD UGRACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 198
4th) UGRACH Ttf Dark Skye Of Mingo Creek, Labrador Retriever, Mitchell R Ballard And Cara J Ballard, 198

View Event >