I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter

OFFICIAL: Autumn Winds Agility Club (03/14/2020) / Sunday - Agility Trial 2

March 15, 2020

Hosted By: Autumn Winds Agility Club

Location: Newhill, North Carolina

High in Trial: UCD UACHX Familyaffairs Quicksilver Tori, Standard Poodle, Julie Blake, 200

Agility I - Judge: Stephen "steve" Blair
Division TOY - B
1st) UAGII Rabows Rock'em Sock'em Robots, Dachshund, Del-michael Lawson, 200
2nd) UACH Squire Murphy Of Schnitzel, Dachshund, Kathy Jo Lawson, 194
3rd) UAGII Ruby Soho, Dachshund, Del-michael Lawson, 193
Division I - B
1st) UGRACH4 Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
2nd) UAGII May, Cocker Spaniel, Carlie Blake, 200
3rd) UAGII Hideaway Mt Legends Kiss Jake, Border Terrier, Kay Gallagher, 198
Division II - B
1st) UCD UACHX Familyaffairs Quicksilver Tori, Standard Poodle, Julie Blake, 200
2nd) UGRACH Gracie, English Springer Spaniel, Sandy Johnson, 200
3rd) UAGII Slash Gordon, Unrecognized, Heather M Cheshire, 200
4th) UAGII'PR'Maple Grove Farm's Callaway, English Shepherd, Gail Hafley, Christine Merrill, 198
Division III - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGI Ransomshires Wildwood Merlin, German Shepherd Dog, Robin Kirwan, 191.51
Division III - B
1st) UACH Thelonious, Unrecognized, Christopher Motta, 200
2nd) UAGII'PR'Wingler's White Oak Roper, English Shepherd, Rebecca C Wingler, 198.95
3rd) UAGI Snowflower Tailgunner Dance, Belgian Shepherd Dog, Carol Kelly, 198

Agility II - Judge: Stephen "steve" Blair
Division TOY - B
1st) UAGII Rabows Rock'em Sock'em Robots, Dachshund, Del-michael Lawson, 200
2nd) UAGII Ruby Soho, Dachshund, Del-michael Lawson, 200
Division I - A
1st) UAGII Roscoe, Unrecognized, Connie Varner, 200
2nd) UAGII Hideaway Mt Legends Kiss Jake, Border Terrier, Kay Gallagher, 194
Division I - B
1st) UGRACH4 Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
2nd) UAGII May, Cocker Spaniel, Carlie Blake, 195
Division II - B
1st) UCD UACHX Familyaffairs Quicksilver Tori, Standard Poodle, Julie Blake, 200
2nd) UAGII Slash Gordon, Unrecognized, Heather M Cheshire, 200
3rd) UGRACH Gracie, English Springer Spaniel, Sandy Johnson, 200
4th) UAGII'PR'Maple Grove Farm's Callaway, English Shepherd, Gail Hafley, Christine Merrill, 195
Division III - A
1st) UAGI Snowflower Tailgunner Dance, Belgian Shepherd Dog, Carol Kelly, 200
2nd) UAGI Bristol's Bentley, Golden Retriever, Stephanie Bristol, 200
3rd) UAGII'PR'Wingler's White Oak Roper, English Shepherd, Rebecca C Wingler, 176.32

Agility III - Judge: Stephen "steve" Blair
Division I
1st) UGRACH4 Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
Division II
1st) UCD UACHX Familyaffairs Quicksilver Tori, Standard Poodle, Julie Blake, 200

View Event >