I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. (03/09/2019) / Saturday, Agility Trial 1

March 9, 2019

Hosted By: Trail Creek Dog Training Club, Inc.

Location: La Porte, Indiana

High in Trial: URO3 UCD GRCH UACH Allstars Keep On Truckin', Australian Shepherd, Kallie Bontrager Or Robbi Norman, 200

Agility I - Judge: Dana Conley
Division I - B
1st) UGRACH2 Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 195
2nd) Listed Entry
Division II - A
1st) Listed Entry
2nd) Listed Entry
Division II - B
1st) UAGII URO1 GRCH Clannads Blazing The Midnight Sky, Border Collie, Jennifer Lewis, Steven Lewis, 200
2nd) URO2 UGRACH6 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 200
3rd) URO2 UGRACH5 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
4th) UWP UCD UROC UGRACH17 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
UGRACH9 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
RATO GSJCH URX4 UCD UGRACH SN UROG CA PTE Davis' Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 197
URO1 UAGII CH Shiver 2 Fast 2 Furious SPOT, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 197
UAGI Leb Raah's Travelin Wiggles, Australian Shepherd, Dawn Harbison, 195
Listed Entry
UAGI CH Holly Hills Moon & Stars Align, Border Collie, Debora J Getz, Kimberly Bachert, 176.97
Division III - B
1st) URO3 UCD GRCH UACH Allstars Keep On Truckin', Australian Shepherd, Kallie Bontrager Or Robbi Norman, 200
2nd) UWP UGRACH5 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare SPOT-ON, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
3rd) ME EI UAGI EC EHD SN CH Fm Kingdom North Of Nevar-land, Alaskan Malamute, Connie Jankowski, 200
4th) CH Allstar's Epic Adventure, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 200
PTA URO3 UACH GRCH Malaczar's Get The Led Out, Alaskan Malamute, Connie Jankowski, 200
UAGI CH Autumn Wind Theworld Isnt Enuf, Australian Shepherd, Carolyn Zernick, 198
URO1 UAGII Brighteye Stargazer, Bernese Mountain Dog, Sheila K Grimm, 192.76

Agility II - Judge: Dana Conley
Division I - A
1st) UAGI Rosa, Unrecognized, Joseph Murphy, 190
2nd) UAGII Zoey, Unrecognized, Chloe Osborn, 170.37
Division I - B
1st) PTE NHD AN UACH URO2 UCD GRCH Mariahs Manhattan Mayhem SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Beverly A Zaiko, 200
Division II - B
1st) UWP UCD UROC UGRACH17 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
2nd) UGRACH6 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
3rd) UGRACH9 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 195
4th) RATO GSJCH URX4 UCD UGRACH SN UROG CA PTE Davis' Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 192
URO2 UGRACH5 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 181.95
Division III - B
1st) URO1 UAGII Brighteye Stargazer, Bernese Mountain Dog, Sheila K Grimm, 199
2nd) UWP UGRACH5 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare SPOT-ON, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 190

Agility III - Judge: Dana Conley
Division II
1st) URO2 UGRACH6 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 200
2nd) UGRACH6 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
3rd) URO2 UGRACH5 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
4th) UWP UCD UROC UGRACH17 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200

View Event >