▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. / Sunday, Agility Trial 1

December 11, 2016

Location: LaPorte, Indiana

High in Trial: UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 200

Agility I - Judge: Kim A Smith
Division I - A
1st) Alpats Bristal Olinda, Miniature Schnauzer, James Smith, Charlene Smith, 200
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
UAGI CH Wheatcrofts Colleen Amandarose, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 196
Division II - A
1st) ALCH UAGI Lk Michigan Riding The Waves, Australian Shepherd, Sebrina Tingley, 199
Division II - B
1st) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) UACHX Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 200
3rd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
4th) UGRACH5 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
UAGII Unruely Spotted Lady Of 11, Unrecognized, Michelle L Neel, Bethany A Neel, 200
UACHX Blitzen's Scarlett Ann, Amb, Joan Marec, 198
UAGI CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 193
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III - B
1st) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
2nd) UAGI Autumn Wind Cutie Patootie, Australian Shepherd, Carolyn Zernick, 200
3rd) NC CA UGRACH2 Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
4th) UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 200
UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 197

Agility II - Judge: Kim A Smith
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
Division II - B
1st) UACHX Blitzen's Scarlett Ann, Amb, Joan Marec, 200
2nd) UACHX Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 200
3rd) UGRACH5 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
4th) UACH Hy-tymes I Hear Crickets, Australian Cattle Dog, Jeanne Dilorenzo, 200
UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 195
URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 187.9
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III - B
1st) NC CA UGRACH2 Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
2nd) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
3rd) UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 200
4th) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200

Agility III - Judge: Kim A Smith
Division I
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
Division II
1st) UACHX Lucy, Border Collie, Sebrina Tingley, 200
2nd) UGRACH5 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
3rd) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 199
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III
1st) UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 200
2nd) UCD UACH Sir Traxalot, Amb, Michelle L Neel, Bethany Neel, 200
3rd) NC CA UGRACH2 Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
4th) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 200