I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Obedience Training Class Of Harrisburg (03/02/2019) / Saturday, Agility Trial 2

March 2, 2019

Hosted By: Obedience Training Class Of Harrisburg

Location: Mechanicsburg, Pennsylvania

High in Trial: URO2 UGRACH Bosley, American Pit Bull Terrier, Becky Gregory, 200

Agility I - Judge: Suzanne White
Division I - B
1st) UAGII Juliet, Cavalier Kng.chas.spaniel, Kari Kornish, 200
Division II - B
1st) UACHX UCD URO3 CH Dezwin's Dream Catcher, Cocker Spaniel, Linda L Hulbert, 200
2nd) UCD UAGII Keepsake Spring Fever, Keeshond, Daisy Kramer, 200
3rd) UAGI UCD URO3 Third Time's The Charm Ala Trei, Australian Shepherd, Elizabeth Long, 180.5
Division III - A
1st) URO1 Nob Hill Look Out Scout, Border Collie, Rebecca B Lawson And Paul D Lawson, 197
Division III - B
UAGII URO1 GRCH Tumbling Run's Xena, La Catahoula Leopard Dog, Claire Turo, Suzanne White, 199
1st) URO2 UGRACH Bosley, American Pit Bull Terrier, Becky Gregory, 200
2nd) UACHX Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) UAGII Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
4th) URX UAGII UCDX UROC Scudamore Langtal Dream Weaver, Doberman Pinscher, Elizabeth Long, 199
UCD UAGII URO3 GRCH'PR'Jetta's King Fisher SPOT, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Cyndi Colson, Ron Colson, 198
UAGI'PR'Johnson's Lucas Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 195
UAGI GRCH Northstars Troy Mcdaniel, La Catahoula Leopard Dog, Michelle Dawkins, Weaver Mc Daniel, 182.9
URO1 NBOB UAGII GRCH Northstars Full Moon Franny, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 176.1

Agility II - Judge: Suzanne White
Division I - B
1st) UAGII Juliet, Cavalier Kng.chas.spaniel, Kari Kornish, 196
Division II - B
1st) UACHX UCD URO3 CH Dezwin's Dream Catcher, Cocker Spaniel, Linda L Hulbert, 200
2nd) UAGII UCD URO3 CH Cameo Siloet's Porsche Odomlin, Cocker Spaniel, Linda Hulbert, 195
Division III - A
1st) URO1 NBOB UAGII GRCH Northstars Full Moon Franny, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 197
Division III - B
UCD UAGII URO3 GRCH'PR'Jetta's King Fisher SPOT, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Cyndi Colson, Ron Colson, 198
1st) GRCH UCD UACH URO3 Patapsco Leaping Blaze, Vizsla, Barbara Glass, 200
2nd) URO2 UGRACH Bosley, American Pit Bull Terrier, Becky Gregory, 200
3rd) UAGII Smith's Hobbes, Border Collie, Gerald Smith, Donna Smith, 198
4th) UAGII NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 194
UAGII URO1 GRCH Tumbling Run's Xena, La Catahoula Leopard Dog, Claire Turo, Suzanne White, 186.49
URO1 UAGII GRCH Flint Hill's Crimson Sooner, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Steve Blair, 174.02

Agility III - Judge: Suzanne White
Division II
1st) UACHX UCD URO3 CH Dezwin's Dream Catcher, Cocker Spaniel, Linda L Hulbert, 200
2nd) URO2 UACHX GRCH Aubrey Always Smacking Dinozzo, English Springer Spaniel, Patricia A Snider, Allison Miele, Darin Cox, 199

View Event >