I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Hutchinson Agility Training Team, Inc. (03/02/2019) / Saturday, Agility Trial 2

March 2, 2019

Hosted By: Hutchinson Agility Training Team, Inc.

Location: South Hutchinson, Kansas

High in Trial: UACH Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 200

Agility I - Judge: W. Diann O'neal
Division I - B
1st) UACH Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 200
Division II - B
1st) URO1 UGRACH9 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UACH R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 197
3rd) UAGII Kaos Kaotic, Unrecognized, Karna Lackey, 197
4th) UAGI Vader, Unrecognized, Ethan W Dick, 193
UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 191
UAGII Bendi Sue, Border Collie, Carolyn Smith, 182
Division III - A
1st) UAGI URO1 Lexi, Border Collie, Jason Klamm, 191
Division III - B
1st) UGRACH2 Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 200
3rd) UACHX Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200
4th) UAGII Precision's Some Like It Hot, Australian Shepherd, Laura Stevenson, 199
UGRACH Mazey, Amb, Nate Dick, 195
UAGII Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 190
UACH Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 188
UAGI Cabella Marie, Unrecognized, Katelynn Tiemeyer, 186.5

Agility II - Judge: W. Diann O'neal
Division I - B
1st) UACH Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 200
Division II - A
1st) UAGI Piper Tiemeyer, Border Collie, Leroy Tiemeyer, 199
2nd) UAGII Bendi Sue, Border Collie, Carolyn Smith, 182.23
Division II - B
1st) UACH Honeyhill Sweet Sir Galahad SPOT, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 200
2nd) UAGII R-luv Jolums True Grit, Poodle, Kayleen Morgan, 200
3rd) URO1 UGRACH9 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 196.45
4th) UACH R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 194
UAGI Peppermint Patty, Unrecognized, Glenna Walker, 170.95
Division III - B
1st) UACH Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 200
2nd) UAGII Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 200
3rd) UACHX Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200
4th) UGRACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200
UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 190

Agility III - Judge: W. Diann O'neal
Division II
1st) URO1 UGRACH9 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UACHX Echo, Border Collie, Leroy Tiemeyer, Tera Tiemeyer, 197
Division III
1st) UACHX Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200
2nd) UGRACH2 Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 197

View Event >