▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Companion Dog Club Of Tulsa Inc / Sunday, Agility Trial 2

November 20, 2016

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200

Agility I - Judge: Susan A Keller
Division TOY - B
1st) UAGII Kiamichi's Dust Storm, Chihuahua, Barbara Jeleski, 198
2nd) UAGII Little Freckled Rascal, Chihuahua, Elizabeth Keaton, 181.05
Division I - A
1st) UAGII Regina Phalange, Unrecognized, Stepfanie Shaulis, 195.33
2nd) URO1 UAGI Gray's Gotta Be A Cowboy, W.highland White Terrier, Kathy Gray, 191.06
Division I - B
1st) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) UGRACH5 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
4th) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
UACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
NHD AN MC PTE UCDX UGRACH URO2 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 198.82
NN SC AI AHD PTE UCD UGRACH URO3 Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 198
UAGI URO1 Tumbleweed Night Without Stars, Schipperke, Susan A Keller, 193
Division II - A
1st) UAGI Mumford Roberts, Unrecognized, Ashley Roberts, 200
Division II - B
1st) UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
2nd) UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
3rd) NN EHD URX2 SI MC PTE UGRACH4 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
4th) UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 197
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 195
UAGII UCD Cinder Glo Come Fly With Me, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 191
Division III - A
1st) UAGI Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young Bruand, 189
Division III - B
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 200
3rd) UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 200
4th) URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
UCD UGRACH2 Zuni Kodiak Shaman, Rottweiler, Carol A Best, 199
UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 197

Agility II - Judge: Susan A Keller
Division TOY - B
1st) UAGII Kiamichi's Dust Storm, Chihuahua, Barbara Jeleski, 197
2nd) UAGII Little Freckled Rascal, Chihuahua, Elizabeth Keaton, 187.81
Division I - A
1st) UAGII Regina Phalange, Unrecognized, Stepfanie Shaulis, 174.52
Division I - B
1st) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) NN SC AI AHD PTE UCD UGRACH URO3 Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
3rd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
4th) UACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
URO1 UAGII Harvey, Yorkshire Terrier, Michal Oplotnik, 200
UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
NHD AN MC PTE UCDX UGRACH URO2 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH5 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 199
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 190
Division II - A
1st) UAGII UCD PTE URO3 Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
Division II - B
1st) UAGII Sissy Lynn, Border Collie, Beth Harshfield, 200
2nd) UAGII UCD Cinder Glo Come Fly With Me, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
3rd) UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
4th) UGRACH2 Willtana's Brave Heart, Shetland Sheepdog, Diann O'neal And Michael O'neal, 200
UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
UGRACH4 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 199
UACHX CH Penchant's Dolce Vita Of Deshler, Poodle, Kay O'bryant Or Betsey Leedy, 173.96
Division III - B
1st) UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 200
2nd) UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 200
3rd) URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 200
4th) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
UCD UGRACH2 Zuni Kodiak Shaman, Rottweiler, Carol A Best, 200
URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
URO3 UUD UACH Duq'wood's Brand New Start, Belgian Shepherd Dog, Gail Brown, 199
UAGII You Only Live Once Von Boylan, Rottweiler, Carol Best, 199
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 198
UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 195
UAGII Pharoah's Guardian, Amb, Leigha King, 185

Agility III - Judge: Susan A Keller
Division I
1st) UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
2nd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
3rd) UGRACH5 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
4th) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
PTE MC UACH Pristine Pazzazz's Tanu, Chinese Crested, Pamela Mathis, 200
NN SC AI AHD PTE UCD UGRACH URO3 Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 199
Division II
1st) UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
2nd) NC PTS AHD UACHX 2fs Fisher Dog, Parson Russell Terrier, Julie Free, Nathan Free, 200
3rd) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 200
4th) NN EHD URX2 SI MC PTE UGRACH4 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
Division III
1st) UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 200
2nd) URO3 UACHX Murray Hurst, Standard Poodle, Kevin Hurst, 200
3rd) URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
4th) UCD UGRACH2 Zuni Kodiak Shaman, Rottweiler, Carol A Best, 199
URO1 UCD NHD MI EC SN UACH Jenmist's Boonshadow, German Shorthaired Pntr, Sally B Harris, Gordon Harris, 197