▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Companion Dog Club Of Tulsa Inc / Sunday, Agility Trial 1

November 20, 2016

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200

Agility I - Judge: W. Diann O'neal
Division TOY - B
1st) UAGII Kiamichi's Dust Storm, Chihuahua, Barbara Jeleski, 200
Division I - A
1st) UAGII Regina Phalange, Unrecognized, Stepfanie Shaulis, 200
2nd) URO1 UAGI Gray's Gotta Be A Cowboy, W.highland White Terrier, Kathy Gray, 193.07
3rd) Tri-satin's Della, Cardigan Welsh Corgi, Stepfanie Shaulis, 179.27
Division I - B
1st) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
4th) UACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
UGRACH5 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
NN SC AI AHD PTE UCD UGRACH URO3 Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 196
NHD AN MC PTE UCDX UGRACH URO2 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 180.01
UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 176.47
Division II - A
1st) UAGI Mumford Roberts, Unrecognized, Ashley Roberts, 199
Division II - B
1st) UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
2nd) UGRACH4 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
3rd) NN EHD URX2 SI MC PTE UGRACH4 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
4th) UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 199
UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 197
UAGII UCD Cinder Glo Come Fly With Me, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 195
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 194.73
UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 193
Division III - A
1st) UAGI Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young Bruand, 188
Division III - B
1st) UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 200
2nd) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
3rd) UAGII You Only Live Once Von Boylan, Rottweiler, Carol Best, 200
4th) UCD UGRACH2 Zuni Kodiak Shaman, Rottweiler, Carol A Best, 200
URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 197
UAGII Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 197
URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 195
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 189

Agility II - Judge: W. Diann O'neal
Division TOY - B
1st) UAGII Kiamichi's Dust Storm, Chihuahua, Barbara Jeleski, 200
2nd) UAGII Little Freckled Rascal, Chihuahua, Elizabeth Keaton, 200
Division I - A
1st) UAGII Regina Phalange, Unrecognized, Stepfanie Shaulis, 200
Division I - B
1st) CH UACH Elfame Pentacle For Croswynd, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) UACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
4th) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
NN SC AI AHD PTE UCD UGRACH URO3 Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 199
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 199
URO1 UAGII Harvey, Yorkshire Terrier, Michal Oplotnik, 199
UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 197
UGRACH5 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 194
Division II - A
1st) UAGII UCD PTE URO3 Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
Division II - B
1st) UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
2nd) NC PTS AHD UACHX 2fs Fisher Dog, Parson Russell Terrier, Julie Free, Nathan Free, 200
3rd) UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 200
4th) UGRACH4 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
NN EHD URX2 SI MC PTE UGRACH4 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 199
UACHX Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 199
UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 195
UAGII Sissy Lynn, Border Collie, Beth Harshfield, 194
UAGII UCD Cinder Glo Come Fly With Me, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 193
Division III - B
1st) UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 200
2nd) UCD UGRACH2 Zuni Kodiak Shaman, Rottweiler, Carol A Best, 200
3rd) URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
4th) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 199
UAGII Ttf Dark Skye Of Mingo Creek, Labrador Retriever, Mitchell R Ballard And Cara J Ballard, 199
URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 199
UAGII You Only Live Once Von Boylan, Rottweiler, Carol Best, 199
UAGII Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 198
UAGII Pharoah's Guardian, Amb, Leigha King, 197
UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 196
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 194.28
URO3 UUD UACH Duq'wood's Brand New Start, Belgian Shepherd Dog, Gail Brown, 192

Agility III - Judge: W. Diann O'neal
Division I
1st) CH UACH Elfame Pentacle For Croswynd, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
Division II
1st) UGRACH17 UCD Cinder Glo Fly Me To The Moon, Shetland Sheepdog, Jane Tyson, 200
2nd) UGRACH4 URO3 Lakewood's He's A Bobby Dazzler, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
3rd) NN EHD URX2 SI MC PTE UGRACH4 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
Division III
1st) URO3 UACHX Murray Hurst, Standard Poodle, Kevin Hurst, 200
2nd) URO2 UACHX Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200