▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Paw Power Blues Dog Club, Inc / Sunday, Agility Trial 1

November 20, 2016

Location: Lowell, Indiana

High in Trial: URO1 UCD CH UAGII Cinnrhee's By A Nose, Boxer, Ellen M Gruber, 200

Agility I - Judge: Joseph Reese
Division I - A
1st) UAGI NHD SI SC AN Wingssong Talk About Me, Papillon, Kathleen J Coe, 200
Division II - A
1st) UAGI NE NV PTA NI Mielczarek's Niko, Min American Shepherd, Karine Mielczarek, Greg Spielmann, 186.92
Division II - B
UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
UAGI Mercedes, Border Collie, Joseph Reese, 173.21
1st) UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
2nd) UGRACH5 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
3rd) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 199
4th) UAGI Batemans Sharp Shootn Lil Gal, English Springer Spaniel, Brenda Bateman, 199
UAGII Stargate's Lil' Spitfire, Australian Shepherd, Carrie Kelly, 197
URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 195
Division III - A
1st) EC UAGII NHD MN Vom Grobersee's Demolition Man, German Shepherd Dog, Carol Kozanda, Christine Kozanda, 200
Division III - B
1st) UAGII Come Bye Rescue's Hot Stuff, Border Collie, Carrie Kelly, 200
2nd) AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 200
3rd) UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200
4th) UAGI Brighteye Great Grn Navigator, Leonberger, Ruth Ann Van Noort, 200
UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200
UGRACH URO1 GRCH Joyalen's Symphony Of Rivzo, Bouvier Des Flandres, Lee Ann Layman Or Judith Allen, 192.29

Agility II - Judge: Joseph Reese
Division II - B
1st) UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
2nd) UGRACH5 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
3rd) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 200
Division III - A
1st) EC UAGII NHD MN Vom Grobersee's Demolition Man, German Shepherd Dog, Carol Kozanda, Christine Kozanda, 200
2nd) UAGII Zeva, Unrecognized, Michelle M Caldwell, 197
Division III - B
1st) URO1 UCD CH UAGII Cinnrhee's By A Nose, Boxer, Ellen M Gruber, 200
2nd) CA UWP UUDX2 URX5 USJ UACH GOCH UROG GRCH Blitzen's Maximum Traction, Border Collie, Lorraine Frendling, 200
3rd) AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 199
4th) UAGII Come Bye Rescue's Hot Stuff, Border Collie, Carrie Kelly, 198
UGRACH URO1 GRCH Joyalen's Symphony Of Rivzo, Bouvier Des Flandres, Lee Ann Layman Or Judith Allen, 198
UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 190
UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 190

Agility III - Judge: Joseph Reese
Division II
1st) UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200