▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Paw Power Blues Dog Club, Inc / Saturday, Agility Trial 2

November 19, 2016

Location: Lowell, Indiana

High in Trial: Ruby Red Squirt, Australian Shepherd, Sheryl Villarreal, 200

Agility I - Judge: Kim A Smith
Division I - A
1st) UAGI NHD SI SC AN Wingssong Talk About Me, Papillon, Kathleen J Coe, 200
Division II - A
1st) Ruby Red Squirt, Australian Shepherd, Sheryl Villarreal, 200
2nd) UAGI NE NV PTA NI Mielczarek's Niko, Min American Shepherd, Karine Mielczarek, Greg Spielmann, 198
3rd) Sitka, Unrecognized, Paige Kertai, Tracie Kertai, 193
4th) UAGI Spike Wasserman Scobbie, Unrecognized, Karen Scobbie, 192
Division II - B
1st) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 200
2nd) UCD URO1 UAGII Bateman Justa Shot In The Dark, English Springer Spaniel, Brenda Bateman, 200
3rd) UAGI Batemans Sharp Shootn Lil Gal, English Springer Spaniel, Brenda Bateman, 200
4th) UAGII Stargate's Lil' Spitfire, Australian Shepherd, Carrie Kelly, 197
URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 194
UAGI Leb Raah's Travelin Wiggles, Australian Shepherd, Dawn Harbison, 193
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III - A
1st) EC UAGII NHD MN Vom Grobersee's Demolition Man, German Shepherd Dog, Carol Kozanda, Christine Kozanda, 198
2nd) UAGI Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 192
Division III - B
1st) UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200
2nd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200
3rd) UAGI Brighteye Great Grn Navigator, Leonberger, Ruth Ann Van Noort, 200
4th) NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 199
CA UWP UUDX2 URX5 USJ UACH GOCH UROG GRCH Blitzen's Maximum Traction, Border Collie, Lorraine Frendling, 198

Agility II - Judge: Kim A Smith
Division II - B
1st) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) UCD URO1 UAGII Bateman Justa Shot In The Dark, English Springer Spaniel, Brenda Bateman, 200
3rd) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 195
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 199
Division III - A
1st) UAGII Zeva, Unrecognized, Michelle M Caldwell, 195
2nd) AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 193
3rd) NC UWP UAGII UCD CH URO3 Lakilanni Hercules El Kandahar, Greyhound, Lee Hayes Or Seth L Hayes, 184.45
Division III - B
1st) UAGII Come Bye Rescue's Hot Stuff, Border Collie, Carrie Kelly, 200
2nd) NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 196
3rd) CA UWP UUDX2 URX5 USJ UACH GOCH UROG GRCH Blitzen's Maximum Traction, Border Collie, Lorraine Frendling, 189

Agility III - Judge: Kim A Smith
Division II
UWP UCD URO2 UGRACH3 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III
1st) UACHX Scout Wencloff, Labrador Retriever, Julie Wencloff And Michael Wencloff, 198
2nd) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 198